SOLAR PAKETLER

Her Amaca Yönelik Solar Paketler CW Enerji Ürün Kataloglarında

Günlük hayatımızın en önemli giderlerinden biri olan elektrik, gittikçe gelişen teknolojiyle birlikte artık masraf olmaktan çıkıyor.

Solar paketler aracılığıyla rahatlıkla elektrik üretebilir ve elektrik ihtiyacımızı bu şekilde karşılar hale gelebiliriz.

Solar paketler, güneş enerjisinin elektriğe dönüştürülmesini sağlayarak ek bir maliyet olmadan gerçekleştirmektedir. Birbirleriyle uyumlu ürünlerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan ve bütçe olarak da uygun olan solar paketler, daha çok düşük enerji kullanımının yeterli olduğu alanlar için tercih edilmektedir. bağ evi/karavan paketlerion-grid paketlerhibrit paketler, solar kitler, mobil sulama sistemleri, mikro inverter setleri ve solar sulama pompası sistemleri gibi çeşitleri bulunmaktadır. Enerji ihtiyacınıza göre size uygun paketi seçtikten sonra günlük elektrik ihtiyacınızı güneşten bedavaya karşılamanız mümkün olacaktır.

Paket İçeriğinde Neler Var?

İçerisinde yüksek verimli güneş panelleri, akü, dijital göstergeli ve USB çıkışlı modifiye sinüs inverter, şarj kontrol cihazı, solar kablo seti, akü kabloları ve konnektör seti içeren bu solar paketler, evinizin güneş gören bir bölgesinde size istediğiniz enerjiyi verecektir. Güç yedeği olarak da kullanılan solar paketler; araç pillerinin şarj edilmesi, şebekeden bağımsız kabin, gölgelik, araç park alanı gibi alanların elektrik ihtiyacının karşılanması, karavan ya da teknelerde kullanılan küçük ev aletlerinin, laptop, bilgisayar gibi elektronik cihazların çalıştırılması için oldukça idealdir.

Solar Paket Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Küçük cihazların çalıştırılacağı bir solar paket sistemi için, 100 ila 600 Watt arası solar paketin enerjisi yeterli olacaktır. Daha büyük yükler içinse; 600 ila 1000 Watt ve üzeri solar paket kullanılması tercih edilmelidir. Güneş panelleri ile akü veya güç depolama ünitelerinde biriktirilen 12V/24V/48V enerji evdeki elektrik sisteminde kullanılmaya uygun olmayacaktır. Bu nedenle inverter aracılığıyla elektrik evde kullanılacak hale getirilebilir. Solar paket sistemini seçerken, Watt gücünün yanı sıra volt ve paket içeriğine bakılması gereklidir. Hazır bir solar paket yerine, istediğiniz elektrikli cihazları girerek, özel bir paketin tasarlanmasını isterseniz Proje Talep Formu gönderebilir ya da İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Tekne, Yat ve Karavan Solar Paketi İçin 100 W – 200 W Yeterli

Birçok solar paket çatı ya da zemin gibi tek bir noktada sabit kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Tekne ya da karavan üzerine sabit bir sistemin kurulması mümkündür ancak bu çözüm herkesin ihtiyacına cevap verememektedir. Eğer sabit bir sistem kurulmayacaksa katlanır ya da esnek panellerle bu duruma çözüm bulabilirsiniz. Karavanınız gibi mobil bir güneş sistemi ihtiyacınız için 100 W – 200 W solar paket gücü yeterli olacaktır. Mobil sistemlerde gücü belirli bir miktarda sınırlama tercihten çok zorunluluktandır. Çünkü daha fazla güç daha fazla alan ve ağırlık anlamına gelmektedir.